Psi zakázáni © drazdany.info

V případě, že se do Drážďan vydáte ať už na výlet, či na nákupy se svým psím mazlíčkem, měli byste mít několik věcí na paměti.

Nákupní centra

V nákupních centrech (např. Centrum Galerie nebo Altmarkt Galerie) jsou psi povoleni. Podmínkou je, aby byl pes na vodítku. Psi zpravidla ale nesmějí do potravin, drogerií a lékáren. 

Městská hromadná doprava

Cestujete-li se svým psem tramvají či autobusem a nemáte ho ve speciální přepravce, musí být pes na krátkém vodítku a musí mít náhubek. Koupit pro něj musíte taky odpovídající jízdenku. Psi jsou ve stejné kategorii jako jízdní kola, proto i pro psy platí tzv. "Fahrradtagesticket". Jednozónová stojí 2 €, dvou a více zónová jízdenka vyjde na 3 €. 

Dětská hřiště a ZOO

Na dětských hřištích jsou psi většinou zakázáni. Do drážďanské ZOO se se psem taky nedostanete. Za poplatek 2,50 € ho však můžete dát do místní "psí družiny", ve které se o vašeho mazlíčka postará personál zoologické zahrady. 

DŮLEŽITÉ: Pokud cestujete se svým psem do Německa, potřebujete: 

Pas (Pas zvířete v zájmovém chovu) - je to jednotný doklad platný ve všech členských státech Evropské unie. Každý pas je označen kódem země - pro Českou republiku písmena CZ - a pořadovým číslem přiděleným Státní veterinární správou ČR.

Identifikaci zvířete mikročipem nebo tetováním

Očkování proti vzteklině - zvířata musí být očkována od 3 měsíců stáří

Nezapomenout byste neměli také na zásobu sáčků, neboť jste povinni hovínka po svých mazlíčcích uklidit. 

Památky, které jsou přístupné i pro psy 

Vydat se můžete například do Velké zahrady, Zwingeru, Japonského paláce, Zámku Pillnitz, k mostu Blaues Wunder a mnoho dalších památek. 

Kompletní mapu naleznete zde.

Památky přístupné pro psi