Informace pro cestovní kanceláře – Zajímavé termíny 2016 v Drážďanech a Sasku

Dobrý den,

Drážďany navštíví každý rok kolem deseti miliónů turistů. Město má i v roce 2016 opravdu co nabídnout. Aktuální informace o parkování autobusů najdete na www.drazdany.info/parkovani-autobusu. Informace určené cestovním kancelářím vypravujícím zájezdové skupiny shromažďujeme na www.ddin.cz/cestovky. Informace k Vánocům a vánočním trhům naleznete na www.drazdany.info/vanoce. Máte-li jakékoliv další otázky týkající se Drážďan a Saska, neváhejte nás kontaktovat.

Fotografie k propagačním účelům najdete na https://goo.gl/photos/7SSuBuwaUJjJE1JE7 (prosím uvádějte u nich jméno fotografa a copyright, jak je uvedeno v popiskách. Děkujeme). Fotografie ve větším rozlišení Vám rádi pošleme mailem.

Najdete nás také na drazdany.info a na sociálních sítích Twitter a Facebook.

Pěkný den Vám z Drážďan přeje
Susanne Gertoberens a Pavla Kopecká


Susanne Gertoberens • Agentura pro mezinárodní marketing • Agentur für internationales Marketing • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 | D-01069 Dresden | www.susanne-gertoberens.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) | www.facebook.com/drazdany.netwww.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany

LIPSKO: osm absolutních nej

Lipsko je dvanácté největší město v Německu. © LTM, Andreas Schmidt

Lipsko je pestré, veselé a otevřené všemu novému. Tato dynamická univerzitní a veletržní metropole, město knih a Sebastiana Bacha na severozápadě Saska, překypuje životem. Mezi nejzajímavější místa k návštěvě v letošním roce patří zábavní park BELANTIS, lipská zoo, setkání Wave Gotik, panometr, Openair-koncert "Klassik airleben", mistrovství světa robotů nebo vodní radovánky všeho druhu na lipských jezerech či v kanoeparku.

Celý článek na DRAZDANY.info


Zwinger, Staří mistři, Rezidenční zámek | Nejzajímavější drážďanské výstavy v roce 2016

Raffaelova Sixtinská Madonna  © SKD, Foto: Estel/Klut

Drážďanská obrazárna Staří mistři s Raffaelovou Sixtinskou madonou i dalšími světoznámými díly je opět přístupná veřejnosti. V vidění je celkem 450 obrazů, jež představují průřez dějinami nejdůležitějších evropských malířských škol a směrů. Po Zwingeru druhou nejnavštěvovanější drážďanskou památkou je Rezidenční zámek, který byl v uplynulém desetiletí od základů rekonstruován. Nyní jsou tam umístěny expozice světového významu, mj. Nová a Historická Zelená klenba, Turecká komora, Mincovní kabinet a Zbrojnice. Letos k nim přibyla další stálá výstava, která prezentuje exponáty z kurfiřtské pozdně renesanční kunstkomory. Jmenuje se "Vědění a světonázor kolem roku 1600". Do všech muzeí a na všechny výstavy Státních uměleckých sbírek (SKD) je do 16 let vstup zdarma. Školy potřebují vyplněný a orazítkovaný formulář, aby volný vstup dostali i dvě doprovázející osoby na školní třídu. Objednat si lze i prohlídky v češtině a slovenštině s průvodkyní Steffi Uhlig, která má licenci pro veškeré expozice Státních uměleckých sbírek v Drážďanech.

Celý článek na DRAZDANY.info


KALENDÁŘ AKCÍ

Seznam akcí na DRAZDANY.info


Seznam saských zařízení poskytujících služby i v češtině

Seznam najdete na DRAZDANY.info


NEPOSÍLAT?

Naším cílem je zasílat informace pouze cestovním kancelářím a autobusovým dopravcům, kteří o ně mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud jej tedy například doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše informace stojí.

V případě, že o danou tematiku nemáte zájem, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT".

Naopak v případě, že se o Sasko a Drážďany zajímáte, můžete nás kdykoliv kontaktovat. Kontaktní údaje najdete v úvodu tohoto e-mailu.