Drážďany / Lipsko, 9.2.2017


Dobrý den,

ve spolupráci se společností Leipzig Tourismus und Marketing GmbH jsme sestavili seznam toho nejzajímavějšího, co lze v Lipsku v roce 2017 zažít. Máte-li jakékoliv otázky týkající se zájezdů do Lipska, neváhejte nás kontaktovat.

Fotografie k propagačním účelům najdete na https://goo.gl/photos/ntEazFB6w2KktU2B6. (Prosím, uvádějte u nich jméno fotografa a copyright, jak je uvedeno v popiskách. Děkujeme).

Fotografie k propagačním účelům na Google Photos

Najdete nás také na drazdany.info a na sociálních sítích Twitter a Facebook.

Pěkný den Vám z Drážďan přeje
Susanne Arens a Pavla Kopecká


Susanne Arens (dříve Gertoberens) • Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing Drážďany • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 | D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) | www.facebook.com/drazdany.netwww.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdanyASISI PANOMETER LIPSKO: Nové 360° panorama »TITANIC - Příslib moderny«

360° panorama »Titanic« je nyní k vidění v lipském Asisi Panometru © Andreas Schmidt

Světová premiéra. Nové 360° panorama »Titanic« je nyní k vidění v lipském Asisi Panometru. V měřítku 1: 1 se návštěvníci ocitnou 3800 metrů hluboko na dně severního Atlantiku, přímo před vrakem potopeného křižníku RMS Titanic. Rozsah celé tragédie je zřejmý ve chvíli, kdy světelné reflektory osvětlí povrch celé lodi. Vrak je přelomen na dvě části a v jeho okolí leží předměty denní potřeby, technické vybavení a zavazadla. Doprovodná výstava analyzuje možnosti, které průmyslová výroba získala při používání oceli, jako nového materiálu v epoše řídící se heslem „Dále, výše, rychleji“.

Více informací


LIPSKO: Co je v roce 2017 nového v zoo?

Z©LTM Kuhfuß

Koala OOBI-OOBI se před nedávnem nastěhoval do nově zrekonstruovaného pavilonu „Koala-Haus“. Tím se Lipsko stalo po městech Duisburg a Drážďany třetím městem v Německu, v jehož zoo tento vzácný australský vačnatec bydlí. Tropický pavilon „Gondwanaland“ oslavil letos oslaví šest let o svého otevření. V roce 2017 se sem nastěhují další obyvatelé: australští vačnatci bandikuti králikovití, afričtí psi ušatí a lemuři korunkatí z Madagaskaru. Kromě Gondwanalandu se právě staví také Himalájský pavilon. Dokončení je plánováno na léto 2017, kdy zde najdou svůj nový domov sněžní leopardi a červené pandy. Práce pokračují také na expozicích věnovaných Jižní Americe. "Patagonia" a "Pantanal" by měly být hotové do roku 2018. Děti do 5 let mají vstup zdarma. Dětská vstupenka platí pro děti a mládež mladší 16 let.

Více informací


Zábavní park BELANTIS v roce 2017: Vzhůru za dobrodružstvím!

Zábavní park Belantis © Andreas Schmidt

Od 8. dubna 2017 začíná v zábavním parku Belantis nová sezóna. Až do 31. října 2017 zde téměř denně potkáte mystické bohy, vládnoucí faraóny, divoké indiány, statečné rytíře i zábavné kejklíře. Na nových českých webových stránkách si lze pohodlně rezervovat vstupenky. Pro zájezdové skupiny jsou tu nové atraktivní nabídky „Flex-Ticket“ a „Spar-Ticket“.

Více informací


LIPSKÉ FESTIVALY - mezinárodní, megapestré, melodické

© Gewandhaus Gert Mothes

Lipsko se může pochlubit svou jedinečnou hudební tradicí: působili tu Johann Sebastian Bach, Felix Mendelssohn, Robert Schumann a Clara Schumann i Richard Wagner, který se zde také narodil a získal své hudební vzdělání. Ale i dnes píše Lipsko hudební dějiny. Ať už zdejší Gewandhaus, kostel Thomaskirche či lipská opera: tamní světoznámé ensámbly přivádějí publikum v úžas. Během každoročních festivalů ožívá v Lipsku hudební tradice znovu a znovu.

Více informací


„Vodní město“ LIPSKO: Vzhůru na objevnou plavbu!

Karl-Heine-Kanal_©LTM - Tom Schulze

Odlišný pohled na město nabízí pohled z vodní hladiny. Četné vodní cesty v Lipsku a okolí dávají možnost objevovat další pozoruhodná zákoutí tohoto města, a to například z lodi nebo kánoe. Četná říční ramena a vodní kanály vytváří z Lipska saské vodní velkoměsto s nezaměnitelným šarmem. Celkem 176 km měří vodní systém v Lipsku a okolí. Více než 20 uměle založených rybníků s celkovou vodní plochou 70 kilometrů čtverečních obklopují toto kulturou žijící město. Milovníci vody tu jsou správně. Přimo ve svém živlu.

Více informací


Lipsko v době Vánoc

Vánoční trh v Lipsku © Dirk Brzoska

Tradice lipského vánočního trhu se datuje až do roku 1458. Jeden z největších a nejkrásnějších vánočních trhů v Německu je se svými 250 stánky oblíbený především díky jedinečné kulturní a kulinářské nabídce uprostřed fascinující kulisy historického centra. Na zdejším pódiu se odvíjí pestrý vánoční program, finská vesnička nabízí tradiční delikatesy, historický vánoční trh „Alt Leipzig“, či tradiční výstava modelových železnic nabízí radost a zábavu dětem i dospělým.

Více informacíLIPSKO - DALŠÍ INFORMACE

www.drazdany.info/lipsko (CZ) | www.leipzig.travel/cs/  (CZ | DE | EN)


KALENDÁŘ AKCÍ - SASKO

Seznam akcí na DRAZDANY.info


NEPOSÍLAT?

Naším cílem je zasílat informace pouze cestovním kancelářím a autobusovým dopravcům, kteří o ně mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud jej tedy například doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše informace stojí.

V případě, že o danou tematiku nemáte zájem, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT".

 

DRÁŽĎANSKÝ TELEGRAM
--
Od ledna 2017 rozesíláme bezplatný měsíční zpravodaj s aktuálními informacemi z Drážďan, Lipska a Saska, který jsme nazvali "Drážďanský telegram". Máte-li o něj zájem, přihlaste se prosím na www.drazdany.info/telegram.