Drážďany, Sasko, 27.11.2018


Dobrý den,

přinášíme informace o vánočních trzích na saských hradech a zámcích. Vánoční novinkou je světelná instalace Christmas Garden v zámeckém parku Pillnitz. O všech adventních víkendech se na pevnosti Königstein koná romantický historický vánoční trh. Koncem listopadu se na drážďanské zámecké nádvoří Stallhof opět nastěhuje oblíbený středověký trh, zůstane po celý advent a otevře i po Vánocích. Na Moritzburgu běží výstava o Popelce. Na zámku Weesenstein je o prvním adventním víkendu odpolední vánoční trh. Všechny výstavy tam mají i v češtině, dokonce včetně audioprůvodce. | Saské hrady a zámky bývají otevřené i v zimě a dají se navštívit i bez průvodce. | Novinky můžete sledovat na naší vánoční stránce www.drazdany.info/vanoce i na Facebooku www.facebook.com/drazdany.net. Informace pro cestovní kanceláře a organizátory výletů najdete na www.drazdany.info/cestovky.

FOTOGRAFIE v rozlišení pro tisk najdete na https://photos.app.goo.gl/tXMHYPGIUdPNcVDt2.

Fotografie v rozlišení pro tisk najdete na photos.google.com

Vánoční trhy na saských hradech a zámcích se těší na Vaši návštěvu!

Z Drážďan zdraví

Susanne Arens


Susanne Arens • Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing Drážďany • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) | www.facebook.com/drazdany.net | www.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany


🎄 SASKO: vánoční trhy na hradech a zámcích | 2018

NOVINKA: ZÁMEK PILLNITZ: Vánoční zahrada Christmas Garden | 14.11.2018 – 6.1.2019

Vánoční zahrada na zámku Pillnitz © Christmas Garden Deutschland GmbH

Po velkém úspěchu v anglickém Kew a v německém Berlíně, přichází vánoční zahrada Christmas Garden také do Drážďan. Fantastická zimní procházka v kouzelném prostředí zámku a parku Pillnitz. Zámek a park Pillnitz se tuto zimu promění v zářící pohádkovou krajinu s dechberoucí hrou světel a působivou architekturou a světelnými postavami. Od 14. listopadu 2018 otevírá drážďanský zámecký park Pillnitz každý večer svou bránu. Pod heslem „Se soumrakem začíná magická cesta …“  se návštěvníci mohou vydat na  procházku vánoční zahradou Christmas Garden.

Na přibližně dvoukilometrové stezce mohou rodiny, přátelé a páry strávit krásný večer v kouzelném prostředí plném klidu i objevování. Zámecké prostředí v čínském architektonickém stylu se miliony zářících světýlek a barevných iluminací zahalí do předvánočního třpytivého moře, jaké tu ještě nebylo.

Aby byla procházka ještě pohodovější, jsou připraveny kulinářské speciality i teplé nápoje pro malé i velké. Christmas Garden se na Pillnitzu koná osm předvánočních týdnů po setmění i mimo pravidelný provoz zámku a je skvostem, který ještě nikdo neviděl.

KDY: 14.11.2018–6.1.2019 denně 16:30–22:00 (kromě 24. a 31. prosince)

KDE: August-Böckstiegel-Straße 2, 01326 Dresden

www.drazdany.info/christmas-garden (CZ) | www.drazdany.info/pillnitz (CZ) | https://christmas-garden.de/dresden (DE | EN) | www.schlosspillnitz.de/cs (CZ | DE)


DRÁŽĎANY - Středověký trh na nádvoří Stallhof - o Adventu i po Vánocích

Nádvoří Stallhof v Drážďanech © DMG, Sylvio Dittrich

K adventní procházce Drážďany patří i návštěva historického středověkého trhu Stallhof na nádvoří Rezidenčního zámku v centru města. Přibližně 50 obchodníků a řemeslníků zde pracuje s nástroji, materiály a oděvy z pozdního středověku. "Dobré dárky pochází od srdce. A z rukou" - a tak vše, co stánky nabízejí, je výsledkem německého a evropského ručního zpracování. Jídlo je čerstvě připravované na místě. Durynské klobásy, saské vepřové kotlety, drážďanské palačinky, medovina a svařené víno pocházející ze saských svahů, obdivuhodně různorodá svařená vína. Několikrát denně hrají hudebníci z Petrohradu. O víkendech mohou návštěvníci zažít středověké kejklíře a muzikanty naživo. A ještě jeden zvláštní tip: Jakmile napadne první sníh, mohou děti ve Stallhofu sáňkovat po zámeckém sjezdu pro kurfiřtské kočáry - vánoční trh se sáňkováním!

KDY: od 28.11. do 23.12.2018 | 11–21:30 | po Vánocích trh pokračuje pod názve "Rauhnächte", 27.–30.12. 2018 a 2.–6.1.2019 
(zavřeno: 24., 25., 26., 31.12. a 1.1.)

KDE: Kanzleigäßchen, 01067 Dresden

Stallhof na DRAZDANY.info

DE: Mitten im Herzen der Kulturstadt Dresden gehört die historische Mittelalter-Weihnacht im Stallhof des Residenzschlosses auch längst schon zum Pflichtprogramm beim Weihnachtsbummel durch die Altstadt. Rund 50 Krämer und Handwerker arbeiten hier mit den Werkzeugen, den Materialien und in der Kleidung des späten Mittelalters. "Gute Geschenke kommen von Herzen. Und von der Hand" - und so ist fast alles, was in den Ständen angeboten wird, ein Erzeugnis deutscher und europäischer Handarbeit. Auch die Speisen werden frisch vor Ort zubereitet. Thüringer Bratwürste, Sächsische Schweinskeule, Dresdner Eierkuchen, Met und Frucht- Glühwein kommen aus den Elbtälern, die Vielfalt der Glühweine ist einmalig. Mehrmals am Tage spielen die "Kurfürstlichen Stallhof - Musikanten" aus St. Petersburg. An den Wochenenden können die Besucher ganztäglich mittelalterliche Gaukelei und Spielmannsmusik des Mittelalters live erleben. Und noch ein besonderer Tipp: Sobald der erste Schnee fällt können die liebe kleinen Rotznasen im Stallhof die kurfürstliche Kutschenauffahrt herunter rodeln - Weihnachtsmarkt mit Rodelspaß!


PEVNOST KÖNIGSTEIN - Romantický historický vánoční trh o adventních víkendech

Pevnost Königstein © Schlösserland Sachsen, Thomas Pöschmann

Pevnost Königstein již nelze považovat za tajný tip. Mnoho nadšených návštěvníků každoročně přitáhne kouzlo středověkého vánočního trhu se zábavním programem. K vidění jsou například Vánoce v podzemních kasematech plné zářících ochranovských hvězd s místními prodejci řemeslných výrobků a přírodních produktů a s pohádkovou jeskyňkou na úplném konci dlouhé podzemní chodby!

KDY: 1.–2.12.2018, 8.–9.12.2018, 15.–16.12.2018, 22.–23.12.2018 | 11–19 hodin

KDE: Festung Königstein, 01824 Königstein, Sachsen

Pevnost Königstein na DRAZDANY.info

DE: Die Festung Königstein kann dabei natürlich kaum noch als Geheimtipp gelten. Viele begeisterte Besucher lassen sich jedes Jahr vom Zauber des mittelalterlichen Weihnachtsmarktes und einem umfangreichen Unterhaltungsprogramm anlocken. So kann man beispielsweise die unterirdische Kasematten-Weihnacht voller leuchtender Herrnhuter Sterne mit einer lauschigen Märchengrotte und vielen Anbietern heimischer Naturprodukte erleben! 


ZÁMEK MORITZBURG - Adventní trh u zámku, výstava o Popelce a advent u majáku

Zámek Moritzburg u Drážďan © Schloss Moritzburg, Gabriele Hilsky

Také zámek Moritzburg pořádá o 3. adventním víkendu malý ale krásný vánoční trh na zámeckém ostrově, přímo na terase před kulisami pohádkového barokního zámku. Útulnou atmosféru tu vytvoří pódiový program, svařené víno a pravý grilovaný bratwurst. Za návštěvu stojí také návštěva populární zimní výstavy o česko-německé filmové pohádce "Tři oříšky pro Popelku" . Výstava je celá v češtině. Výstava odhalí tajemství a dosud neznámé příběhy ze zákulisí nejoblíbenější filmové pohádky.

KDY: 17.11.2018–3.3.2019 - Výstava o Popelce

KDY: 15.–16.12.2018 | 10–17 hodin - Vánoční trh u barokního zámku

KDE: Barockschloss Moritzburg, 01468 Moritzburg

KDY: 2.12.2018 - Advent u majáku u Bažantího zámečku

KDE: Leuchtturm am Fasanenschlösschen Moritzburg

ZÁMEK MORITZBURG - VÝHLED NA ROK 2019: Po skončení zimní výstavy o Popelce, bude následovat od března do října 2019 letní výstava s nádherným dvorským stříbrným servisem a komnaty nákladně zdobené ručně vyráběnými a precizně restaurovanými tapetami z ptačích pírek. Na zámku se připravuje mimořádná výstava o vzácných benátských a holandských tapetách s pozlacenými ornamenty tzv. Goldledertapen, kterými nechal August Silný vybavit kurfiřtské komnaty. Na výstavě se dozvíte zajímavosti o výrobě, historii a restaurování těchto vzácných skvostů.

Zámek Moritzburg na DRAZDANY.info

DE: Auch Schloss Moritzburg veranstaltet wieder am 3. Adventswochenende einen kleinen aber feinen Weihnachtsmarkt auf der Schlossinsel – direkt auf der Terrasse vor der Kulisse des märchenhaften Barockschlosses. Hier sorgen ein weihnachtliches Bühnenprogramm, Glühwein und Bratwurst für eine anheimelnde Atmosphäre. Dabei bietet sich auch ein Besuch der beliebten Winterausstellung „Drei Haselnüsse für Aschenbrödel“ an. Schloss Moritzburg verwandelt sich ab 17. November wieder in die zauberhafte Märchenkulisse. Dabei werden Geheimnisse und noch unentdeckte Hintergrundgeschichten über den Film und das Märchen gelüftet.


VINAŘSTVÍ A ZÁMEK WACKERBARTH - Manufakturní adventní trh a české prohlídky vinařství

Na zámku Wackerbarth se o víkendu 8.–9.12.2018 pořádá unikátní vánoční trh „Manufakturenmarkt“ s více než čtyřiceti stánky saských uměleckých řemeslníků a manufaktur. Hosté se tu mohou kochat umnými exkluzivními výtvory tradičních saských řemesel. Vánoční trh se za minulá léta stal oblíbeným cílem příznivců ekoproduktů a designových ušlechtilých předmětů i všech, kteří hledají osobité a netradiční vánoční dárky. Součástí trhu je i kreativní dílnička pro děti. Vstupné na trh 5 €, děti do 16 let zdarma. | Vinařství Zámek Wackerbarth nabízí rovněž každodenní prohlídky s ochutnávkou tří vín či sektů za 12 € včetně audioguidu v češtině, angličtině či ruštině. Děti ochutnávají hroznovou šťávu: 7–12 let 6 €, do 6 let zdarma.

KDY: 8.–9.12.2018 | sobota 10–19 h, neděle 10–18 h

KDE: Sächsisches Staatsweingut GmbH, Schloss Wackerbarth, Wackerbarthstraße 1, 01445 Radebeul

Více informací na DRAZDANY.info

DE: Auf Schloss Wackerbarth findet am Wochenende 8.–9.12.2018 ein besonderer Weihnachtsmarkt statt, der „Manufakturenmarkt“, mit mehr als 40 Ständen sächsischer Kunsthandwerker und Manufakturen. Die Besucher erwarten exklusive und kunstvolle Produkte sächsischen Handwerks. Der Weihnachtsmarkt ist ein beliebtes Ziel von Fans ökologischer und erlesener Designgegenstände. Man findet pfiffige und hochwertige Geschenkideen. Kinder können in der eigens für sie eingerichteten Weihnachtswerkstatt individuelle Geschenke basteln. Eintritt 5 €, bis 16 Jahre kostenfrei. | Das Weingut Schloss Wackerbarth bietet tägliche Führungen an, mit Dreier Wein- oder Sektprobe für 12 € inkl. tchechischer, englischer oder russischer Audioguide. Kinder kosten Traubensaft: 7-12 Jahre 6 €, bis 6 Jahre kostenlos.


ZÁMEK WEESENSTEIN: Vánoční trh o prvním adventním víkendu a výstava v češtině

Zámek Weesenstein © Schlösserland Sachsen, Sylvio Dittrich

Weesensteinský adventní trh se rozzáří odpoledne, hned o prvním adventním víkendu. Jde o tradiční vánoční trh na romanticky nasvícených zámeckých nádvořích a s adventními koncerty v zámecké kapli. Vánoční trh má zhruba 30 stánků a milý kulturní program s kostýmovanými umělci a kejklíři. Výstavy jsou otevřené i v době konání vánočního trhu. Odpoledne se v zámecké kapli koná adventní varhanní koncert. | Zámek je otevřený každý den kromě pondělí. Všechny výstavy na zámku Weesenstein mají české texty, k dispozici je  český audioguide pro dospělé a speciální audioguide pro děti. V podkroví zámku se koná mimořádná výstava "Země česká, domov můj!"

KDY: 1.–2.12.2018 14–19 hodin

KDE: Schloss Weesenstein

Více informací na DRAZDANY.info

DE: Weesenstein lädt an den Nachmittagen des 1. Adventswochenendes zu romantischem Markttreiben ein. Ein klassischer Weihnachtsmarkt mit schön beleuchteten Innenhöfen und Adventskonzerten in der Schlosskirche. Etwa 30 Stände und ein beschaulisches Kulturprogramm mit kostümierten Künstlern und Gauklern. Das Schloss und seine Ausstellungen sind auch während des Marktes geöffnet. Am Nachmittag findet in der Schlosskirche ein Adventskonzert statt. | Schloss Weesenstein ist außer Montag täglich geöffnet. Alle Ausstellungen haben tschechische Texte, zu Verfügung steht auch tschechischer Audioguide, sogar auch in einer Version für Kinder.


SASKO - vánoční a adventní trhy na hradech a zámcích

Vůně pražených mandlí a svařeného vína láká návštěvníky i na další vánočně zdobená nádvoří hradů a zámků. U malých stánků a obchůdků herci předvádějí staré vánoční tradice a řemeslníci předvádějí své umění a řemesla. Další informace o vánočních trzích na saských hradech a zámcích naleznete v kalendáři událostí na www.schloesserland-sachsen.de.

Zámek Proschwitz - Vánoční trh u zámeckého krbu

Regionální speciality a prošvické víno u zámeckého krbu. Inspirace na vánoční dárky o saských uměleckých řemeslníků a manufaktur. Vstupné 6 €, děti do 14 let zdarma.

KDY: 29.11.–2.12.2018

KDE: Heiliger Grund 2, 01662 Meißen, Sasko

https://www.proschwitz-events.de/ (DE)

Hrad Scharfenstein »Anno 1900«

»Scharfensteiner Adventszauber« malý vánoční trh u hradu. Vystoupení dechových kapel. Možnost navštívit i stálé výstavy na hradě (mj. výstava krušnohorských vánočních ozdob a hraček).

KDY: 1.–2.12.2018, 8.–9.12.2018, 15.–16.12.2018, 22.–23.12.2018 | 12:00 - 19:00

KDE: Burg Scharfenstein

www.drazdany.info/scharfenstein (CZ)

Drážďany - adventní jízdy parkovou železnicí

Adventní jízdy na malé železnici »Parkeisenbahn«

KDY: 1.–2.12.2018 a 8.–9.12.2018 | 10:00 - 16:00

KDE: Velká zahrada Großer Garten Dresden & Dresdner Parkeisenbahn

www.drazdany.info/mala-zeleznice (CZ)

Zámek Hartenfels

Adventní trh na zámku.

KDY: 03.–04.12.2017

KDE: Schloss Hartenfels

www.drazdany.info/hartenfels (CZ)

Lázně Bad Elster

»Adventfest« Vánoční trh v areálu lázní Bad Elster

KDY: 8.–9.12.2018 | 10–18 hodin

KDE: Königliche Anlagen, Bad Elster

www.drazdany.info/bad-elster (CZ)

Zámek Colditz

»Colditzer Märchen-Schlossweihnacht« kultura a tradice v celém zámku | vhodné zejména pro děti

KDY: 8.–9.12.2018 | 14–18 hodin

KDE: Schloss Colditz

www.drazdany.info/colditz (CZ)

Park knížete Pücklera v Bad Muskau

»Schlossweihnacht« vánoční trh na dvoře zámku uprostřed zámeckého parku | vystoupení sboru i dechové skupiny | bohatý program pro děti | na závěr kolem 19:45 h společné zpívání

KDY: 09.12.2017 | 15:00 - 20:00

KDE: Fürst-Pückler-Park Bad Muskau

www.drazdany.info/bad-muskau (CZ)

Zámek Rammenau


Advent na barokním zámku »Nikolausmanufaktur«

KDY: 9.12.2018 | 11–17 hodin

KDE: Barockschloss Rammenau

www.drazdany.info/rammenau (CZ)

Zámek Rochlitz

Vánoční trh »Rochlitzer Schlossweihnacht«

KDY: 15.–16.12.2018 | sobota 15–20 hodin, neděle 12–19 hodin

KDE: Schloss Rochlitz

www.drazdany.info/rochlitz (CZ)

Zámek Rochsburg

Vánoční trh »Romantischer Adventsmarkt«

KDY: 15.–16.12.2018

KDE: Schloss Rochsburg

www.schloss-rochsburg.de (DE)

Zámek Wolkenburg

Vánoční trh »Historischer Weihnachtsmarkt«

KDY: 15.–16.12.2018

KDE: Schloss Wolkenburg

www.drazdany.info/wolkenburg (DE)

Zámek Lauenstein

KDY: 16.12.2018, od 14 hodin

KDE: Schloss Lauenstein

www.drazdany.info/lauenstein (CZ)

Barokní zahrada Zabeltitz

»Palaisweihnacht« Svařené víno v kulisách barokní zahrady a paláce

KDY: 16.12.2018 | 11–18 hodin

KDE: Barockgarten Zabeltitz

www.drazdany.info/zabeltitz (CZ)

Zámek Voigtsberg

Vánoční trh »Historische Schlossweihnacht«

KDY: 22.12.2018

KDE: Schloss Voigtsberg

www.drazdany.info/voigtsberg (CZ)


TIP NA PŘÍŠTÍ ROK ---- MÍŠEŇ: Interaktivní výstava UMĚNÍ JSI TY! na zámku Albrechtsburg | 23.11.2019 – 2.6.2020

V míšeňském zámku Albrechtsburg jsou k vidění nové obrazy unikátní interaktivní výstavy UMĚNÍ JSI TY! © Schlösserland Sachsen, Lutz Zimmermann

Koncem roku 2019 bude v míšeňském zámku Albrechtsburg možné spatřit nové obrazy unikátní interaktivní výstavy UMĚNÍ JSI TY! Fascinující 3D-iluze čínských umělců rozvinou svůj půvab, až teprve když si tvořiví návštěvníci začnou hrát s motivy ve všech možných polohách, fotografovat se při tom a nechat tak na sebe tyto iluze působit. Vznikají tak jedinečné vzpomínkové fotografie a je jedno, zda je to prostřednictvím internetu, domácího počítače nebo rodinného fotoalba. A při tom lze ještě zažít spoustu zábavy. Návštěvníkům bude k dispozici celkem 18 obrazů s různými motivy. Vysoko nad malebným labským údolím se zvedá pozdně gotický zámek Albrechtsburg, postavený v 15. století, jenž je považován za nejstarší zámek v Německu.

KDY: 23.11.2019 – 2.6.2020

KDE: Albrechtsburg Meissen, Domplatz 1 D-01662 Meißen

www.albrechtsburg-meissen.de/cs | www.schloesserland-sachsen.de

Míšeňský Albrechtsburg na DRAZDANY.info

DE: Albrechtsburg Meissen | »Du bist die Kunst! - Faszinierende Mitmach-Illusionen aus China« | Sa 23.11.2019 bis Di 02.06.2020 | Die Sonderausstellung zum Mitmachen! Die Albrechtsburg Meissen präsentiert im gesamten Erdgeschoß insgesamt 18 großformatige 3D-Gemälde mit skurrilen, abenteuerlichen, modernen und traditionellen Motiven. Aber irgendetwas fehlt immer – und das sind Sie! | Sie müssen mit ins Bild. Sei es, um eine schlafende „Schöne Frau“ hinterrücks wach zu küssen, das kleine Pelztier aus Leonardo da Vincis „Dame mit dem Hermelin“ selbst zu füttern oder „Im Dschungel“ gefahrlos einen Tiger zu streicheln und beim „Abenteuerurlaub in China“ auf einer Hängebrücke zu balancieren… Aus China kommt sie denn auch, unsere neue, erlebnisorientierte Ausstellung. Für ein halbes Jahr ist sie in Meißen zu Gast – und sonst nirgendwo anders in Sachsen! Stellen Sie sich also vor oder in die Bilder, posieren und agieren Sie selbst, indem Sie in wechselnder Körperhaltung scheinbar kreative Dinge tun, und lassen Sie sich dabei von Ihren Freunden, Kindern, Tanten oder Großvätern nach Herzenslust fotografieren. In welchem Museum darf man das schon? Wenn Sie dann noch Ihre selbst gestalten Bilder der Bilder im Netz teilen, wird die Sache perfekt: Sind Sie denn vielleicht wirklich in China? Oder sind Sie selbst „nur“ Teil der Kunst?


ODKAZ NA TENTO ČLÁNEK

🎄SASKO: vánoční trhy na hradech a zámcích www.drazdany.info/sasko-zamecke-vanoce


ODKAZY

NEWSLETTER www.drazdany.info/zpravodaj

KALENDÁŘ AKCÍ www.drazdany.info/kalendar

INFORMACE PRO CESTOVNÍ KANCELÁŘE www.drazdany.info/cestovky

CESTA DO DRÁŽĎAN www.drazdany.info/FAQ


VYDAVATEL

Susanne Arens • Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing Drážďany • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) www.facebook.com/drazdany.net | www.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany | Zásady ochrany a zpracování osobních údajů www.ddin.de/datenschutzerklaerung


ODHLÁŠENÍ

V případě, že naše zprávy nechcete dostávat, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT" nebo nám zašlete prázdný mail na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


PŘIHLÁŠENÍ

Zpravodaj si můžete objednat zasláním prázdné zprávy na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Naším cílem je zasílat informace pouze lidem, kteří o ně mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud nás doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše zprávy stojí.