Drážďany / Dresden, 24.9.2018


Dobrý den,

tušíte, co má porcelán, pomerančová horečka, čokoláda, jedna pohádková zahrada a oblíbená Popelka společného? Překvapivě to jsou saské hrady, zámky a zahrady, které je spojují: na míšeňském Albrechtsburgu se letos koná porcelánové bienále (do 4.11.2018), v drážďanském Zwingeru bude Čokoládový festival (9.–11.11.2018), na saském zámku Moritzburg opět zimní výstava o Popelce (17.11.2018–3.3.2019) a mnoho dalších míst v Sasku má již od doby baroka nebývalé zalíbení v pěstování pomerančovníků. A v Drážďanech se letos představí jedna NOVINKA: zámecký park Pillnitz se promění v magicky osvětlenou CHRISTMAS GARDEN (15.11.2018–6.1.2019). Ke každému výletnímu cíli pro Vás uvádíme ceny (skupinového) vstupného a další praktické informace: např. zda je k dispozici český audioguide (Zámek Albrechtsburg v Míšni, zámek Weesenstein) a především odkazy na další zdroje informací. Máte-li k těmto tématům nějaké otázky, neváhejte se na nás obrátit.

Další naše novinky můžete sledovat i na našich facebookových stránkách www.facebook.com/drazdany.net.

FOTOGRAFIE v rozlišení pro tisk najdete na https://photos.app.goo.gl/625myiRXYYRkvs4t7.

Fotografie v rozlišení pro tisk najdete na photos.google.com

Země zámků Sasko se těší na Vaši návštěvu!

Z Drážďan zdraví

Susanne Arens


Susanne Arens • Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing Drážďany • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) | www.facebook.com/drazdany.net | www.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdanyZÁMEK WEESENSTEIN: Mimořádná výstava »Bombensicher! Umění v bezpečí na zámku Weesenstein v roce 1945« | do 7.10.2018

Zámek Weesenstein © Schlösserland Sachsen, Ernst Wrba

Zámek Weesenstein leží jen 25 kilometrů od českých hranic (u dálnice D8). Až do 7. října 2018 se tu koná mimořádná výstava „Bombensicher!“ o snaze ukrýt umělecké a kulturní poklady před ničivými válečnými událostmi. V zámeckém muzeu se návštěvníci dozví nejen zajímavosti o tom, jak zámek během druhé světové války posloužil jako depozitář uměleckých sbírek, ale i příběhy a legendy z jeho historie. Zámecký park na Weesensteinu protíná upravené koryto říčky Müglitz, takže rozděluje zahradu na dvě křídla. Tím vzniklo přirozené vodní architektonické dílo, jež je doplněno malým umělým vodopádem. Část parku blíže k zámku zdobí řada růžových a květinových záhonů. Ve větší části parku vedou stinné aleje lip a habrovými živými ploty lemované cesty k architektonickým klenotům.

Zámek Weesenstein má pro návštěvníky audioprůvodce v českém, německém a anglickém jazyce (2 €). Na celkem 25 stanovištích v zámeckých budovách se návštěvníci dozví nejen zajímavosti o stavbě zámku a jeho historii, ale i poutavé příběhy a legendy. K dispozici je i audioprůvodce s verzí pro děti. Vstupenky lze zakoupit se skupinovou slevou, od 15 osob stojí 4,50 € na osobu, od 15 žáků 2 €.

🇪🇺 Výstava „Bombensicher!“ o snaze ukrýt umělecké a kulturní poklady během druhé světové války je podporována z prostředků Evropské unie v rámci projektu »Šlechtické poklady - Radost ze sbírání v Sasku a Čechách«

Více informací na DRAZDANY.info


ZÁMEK ALBRECHTSBURG: mezinárodní bienále porcelánu | 12.8.–4.11.2018

Bienále porcelánu na Albrechtsburgu © Schlösserland Sachsen

Od 12. srpna do 4. listopadu 2018 se na zámku Albrechtsburg koná mezinárodní bienále porcelánu. Pro bienále je na stálé výstavě vyhrazeno sedm místností o celkové ploše 400 m². Platí vstupenka na výstavu »Zámek Albrechtsburg - Trendsetter od roku 1471«. Na prohlídku muzea porcelánu v míšeňské manufaktuře i expozice na zámku Albrechtsburg existuje zvýhodněná kombinovaná vstupenka (14 €, zlevněná 7 €, rodinná 30 €).

Více informací na DRAZDANY.info


DRÁŽĎANSKÝ PARK »GROSSER GARTEN«: Malá železnice ve Velké zahradě

O víkendech a svátcích jsou v provozu 2 parní lokomotivy z roku 1925, pojmenované „Lisa“ a „Moritz“ © Schlösserland Sachsen, Rene Weidlich

Malá parková železnice »Parkeisenbahn« se nachází v drážďanském parku »Grosser Garten/Velká zahrada«. Na 5,6 kilometrech celkové délky trati vláček projíždí průměrnou rychlostí 20 km za hodinu celkem pět zastávek: hlavní nádraží u komplexu budov Skleněné manufaktury koncernu Volkswagen s názvem »An der Gläsernen Manufaktur«, stanici s depem »Zoo« a stanice »Carolasee«, »Karcherallee« a »Palaisteich«. Projetí celého okruhu trvá zhruba půl hodiny a cestující mohou nastoupit na jakékoliv zastávce. Jízdenky pro dospělé stojí jedno euro za každou projetou stanici, děti platí 50 centů. Vláčky jezdí v sezóně mezi všemi pěti stanicemi ve zhruba 15–30minutovém intervalu, není-li špatné počasí. O víkendech a svátcích jezdí v letní sezóně zpravidla kromě elektrických lokomotiv (z roku 1962 resp. 1982, zvláštnost: mají reflektory z Trabantu) také obě parní lokomotivy (stáří 85 let, jmenují se Moritz a Lisa). Provoz malé železnice zajišťují děti od deseti do osmnácti let. Dospělí jsou jen strojvedoucí.

Více informací na DRAZDANY.info


»Orangenfieber« – Sasko v pomerančové horečce

Orangenroute © Schlösserland Sachsen, Cordula Maria Grahl

Sasko je již po staletí ovládané vášní pro citrusovníky. "Pomerančovou horečkou" trpěl již August Silný a s ním i celý královský dvůr. Ve vlastnictví kurfiřta se nacházelo více než 4000 pomerančovníků. O někdejším zalíbení v pěstování citrusových a pomerančových rostlin v Sasku svědčí nejen až do dnešních dob dochované stoleté citrusovníky, ale s nimi i řada míst na mapě »Země zámků Sasko - Schlösserland Sachsen« (např. drážďanský Zwinger, barokní zahrada Grosssedlitz, ale i Velká zahrada v Drážďanech, zámek a park Pillnitz, park knížete Pücklera v Bad Muskau a zámek a park Lichtenwalde).

Více informací na DRAZDANY.info


DRÁŽĎANSKÝ ZWINGER: Čokoládové slavnosti »Schokoladenfestival« | 9.–11.11.2018

Drážďanský Zwinger © Schokolade und Kunst e.V.

Drážďany byly v 19. století považovány za německé hlavní město čokolády. I proto se zde letos koná 1. drážďanský festival čokolády. Čokoládové manufaktury z celého světa budou prezentovat své umění v drážďanském Zwingeru. K obdivování budou historické objekty, jako například balící stroj z roku 1936, dodávkový vůz drážďanské čokoládové značky Hansi nebo obaly z let 1900 až 1980. Okolo 80 manufaktur z celého světa se na nádvoří Zwingeru představí od 9. do 11. listopadu 2018. Své řemeslo chtějí představit svými nejlepšími pralinkami, tabulkami čokolády a čokoládovými figurkami. 

Více informací na DRAZDANY.info


ZÁMEK MORITZBURG: výstava o Popelce celá v češtině | 17.11.2018–3.3.2019

Pohádkový zámek Moritzburg a výstava o Popelce © Gabriele Hilsky

Od 17. listopadu 2018 do 3. března 2019 je otevřena pohádková výstava „Tři oříšky pro Popelku“ na autentickém místě, kde se kultovní film z roku 1973 natáčel. Pro mnoho velkých i malých princezen a pohádkových princů je návštěva vánočním a zimním rituálem. Výstava o Popelce se tu totiž letos koná už po osmé. Expozice je celá v češtině a vstupenka na výstavu platí i do barokních zámeckých komnat. Jednotlivé vstupné je 8 €, zlevněné 6,50 €, děti od 6 do 16 let 1 €. Vstupenky lze zakoupit se skupinovou slevou, od 15 osob stojí 6,50 € na osobu. Rezervace pro cestovní kanceláře se domlouvají přes tzv. "Besucherservice", telefon: +49 35207 87318, kontaktní osoba je paní Manuela Hillig, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Více informací na DRAZDANY.info


ZÁMEK PILLNITZ: Christmas Garden poprvé v Drážďanech | 14.11.2018–6.1.2019

Vánoční zahrada na zámku Pillnitz © Christmas Garden Deutschland GmbH

Pod heslem „Se soumrakem začíná magická cesta …“ otevírá drážďanský zámek Pillnitz od 14. listopadu 2018 každý večer svou bránu speciální procházce vánoční zahradou Christmas Garden. Zámek a park Pillnitz se tuto zimu promění v zářící pohádkovou krajinu s dechberoucí hrou světel a působivou architekturou a světelnými postavami. Na přibližně dvoukilometrové stezce mohou rodiny, přátelé a páry strávit krásný večer v kouzelném prostředí plném klidu i objevování. Zámecké prostředí v čínském architektonickém stylu se miliony zářících světýlek a barevných iluminací ponoří do předvánočního třpytivého moře, jaké tu ještě nebylo.

FOTOGRAFIE v rozlišení pro tisk najdete na https://photos.app.goo.gl/gR4nQcEDcPnXKZ4p9.

Více informací na DRAZDANY.info 


ZEMĚ ZÁMKŮ SASKO: Vstupenka »schlösserlandKARTE«

Vstupenka »schlösserlandKARTE« platí do nejkrásnějších zámků, hradů a zahrad v Sasku

Vstupenka »schlösserlandKARTE« platí do nejkrásnějších hradů, zámků, zahrad i dalších historických objektů v Sasku, které můžete navštěvovat, jak často se Vám líbí. Od 1.1.2019 obdržíte celoroční vstupenku »schlösserlandKARTE« za 48 euro a desetidenní za 24 euro. Vstupenka platí pro jednu dospělou osobu a 2 děti mladší 16 let. Ideální také jako dárek. Platnost vstupenek začíná až od data první návštěvy.

Více informací na DRAZDANY.info


 

ODKAZY

KALENDÁŘ AKCÍ www.drazdany.info/kalendar

ČASTÉ DOTAZY www.drazdany.info/FAQ

ZPRAVODAJ www.drazdany.info/zpravodaj

PRO CESTOVNÍ KANCELÁŘE www.drazdany.info/cestovky


VYDAVATEL

Susanne Arens • Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing Drážďany • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) | www.facebook.com/drazdany.net | www.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany | Zásady ochrany a zpracování osobních údajů www.ddin.de/datenschutzerklaerung


ODHLÁŠENÍ

V případě, že naše zprávy nechcete dostávat, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT" nebo nám zašlete prázdný mail na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PŘIHLÁŠENÍ

Zpravodaj si můžete objednat zasláním prázdné zprávy na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Naším cílem je zasílat informace pouze lidem, kteří o ně mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud nás doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše zprávy stojí.