Drážďany, Sasko, 02.11.2017


Dobrý den,

přinášíme informace o vánočních trzích na saských hradech a zámcích. Nejznámější je asi vánoční trh na pevnosti Königstein, který se letos koná o prvních, druhém a třetím adventním víkendu. Koncem listopadu se na drážďanské zámecké nádvoří Stallhof opět nastěhuje oblíbený středověký trh, a zůstane po celý advent a otevře i po Vánocích. Již v polovině listopadu začíná na Moritzburgu oblíbená výstava o Popelce. V Radebeulu u Drážďan nabízí vinařství Schloss Wackerbarth denně ochutnávky vín a sektů spojené s prohlídkami vinařství s českým audioguidem. A na zámku Weesenstein je o prvním adventním víkendu odpolední vánoční trh a všechny výstavy i v češtině. | Saské hrady a zámky bývají otevřené i v zimě a dají se navštívit i bez průvodce. | Novinky můžete sledovat na www.drazdany.info/vanoce i na našich facebookových stránkách www.facebook.com/drazdany.net. Informace pro cestovní kanceláře a organizátory výletů najdete na www.drazdany.info/cestovky.

FOTOGRAFIE v rozlišení pro tisk najdete na https://photos.app.goo.gl/tXMHYPGIUdPNcVDt2.

Fotografie v rozlišení pro tisk najdete na photos.google.com

Vánoční trhy na saských hradech a zámcích se těší na Vaši návštěvu!

Z Drážďan zdraví

Susanne Arens


Susanne Arens • Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing Drážďany • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) | www.facebook.com/drazdany.net | www.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany


PEVNOST KÖNIGSTEIN - Romantický historický vánoční trh o adventních víkendech

Pevnost Königstein © Schlösserland Sachsen, Thomas Pöschmann

Pevnost Königstein již nelze považovat za tajný tip. Mnoho nadšených návštěvníků každoročně přitáhne kouzlo středověkého vánočního trhu se zábavním programem. K vidění jsou například Vánoce v podzemních kasematech plné zářících herrnhutských hvězd s  místními prodejci řemeslných výrobků a přírodních produktů a s pohádkouvou jeskyňkou na úplném konci dlouhé podzemní chodby!

KDY: 02.–03.12.2017, 09.–10.12.2017, 16.–17.12.2017 | 11:00 - 19:00

KDE: Festung Königstein, 01824 Königstein, Sachsen

Více informací na DRAZDANY.info

DE: Die Festung Königstein kann dabei natürlich kaum noch als Geheimtipp gelten. Viele begeisterte Besucher lassen sich jedes Jahr vom Zauber des mittelalterlichen Weihnachtsmarktes und einem umfangreichen Unterhaltungsprogramm anlocken. So kann man beispielsweise die unterirdische Kasematten-Weihnacht voller leuchtender Herrnhuter Sterne mit einer lauschigen Märchengrotte und vielen Anbietern heimischer Naturprodukte erleben! 


DRÁŽĎANY - Středověký trh na nádvoří Stallhof - o Adventu i po Vánocích

Nádvoří Stallhof v Drážďanech © DMG, Sylvio Dittrich

K adventní procházce Drážďany patří i návštěva historického středověkého trhu Stallhof na nádvoří Rezidenčního zámku v centru města. Přibližně 50 obchodníků a řemeslníků zde pracuje s nástroji, materiály a oděvy z pozdního středověku. "Dobré dárky pochází od srdce. A z rukou" - a tak vše, co stánky nabízejí, je výsledkem německého a evropského ručního zpracování. Jídlo je čerstvě připravované na místě. Durynské klobásy, saské vepřové kotlety, drážďanské palačinky, medovina a svařené víno pocházející ze saských svahů, obdivuhodně různorodá svařená vína. Několikrát denně hrají hudebníci z Petrohradu. O víkendech mohou návštěvníci zažít středověké kejklíře a muzikanty naživo. A ještě jeden zvláštní tip: Jakmile napadne první sníh, mohou děti ve Stallhofu sáňkovat po zámeckém sjezdu pro kurfiřtské kočáry - vánoční trh se sáňkováním!

KDY: od 29.11. do 23.12.2017 | 11:00- 21:30 | po Vánocích dále Rauhnächten, 27.–30.12. 2017 a 02.–06.01.2018 
(zavřeno: 24./25./26./31.12. a 1.1.)

KDE: Kanzleigäßchen, 01067 Dresden

Více informací na DRAZDANY.info

DE: Mitten im Herzen der Kulturstadt Dresden gehört die historische Mittelalter-Weihnacht im Stallhof des Residenzschlosses auch längst schon zum Pflichtprogramm beim Weihnachtsbummel durch die Altstadt. Rund 50 Krämer und Handwerker arbeiten hier mit den Werkzeugen, den Materialien und in der Kleidung des späten Mittelalters. "Gute Geschenke kommen von Herzen. Und von der Hand" - und so ist fast alles, was in den Ständen angeboten wird, ein Erzeugnis deutscher und europäischer Handarbeit. Auch die Speisen werden frisch vor Ort zubereitet. Thüringer Bratwürste, Sächsische Schweinskeule, Dresdner Eierkuchen, Met und Frucht- Glühwein kommen aus den Elbtälern, die Vielfalt der Glühweine ist einmalig. Mehrmals am Tage spielen die "Kurfürstlichen Stallhof - Musikanten" aus St. Petersburg. An den Wochenenden können die Besucher ganztäglich mittelalterliche Gaukelei und Spielmannsmusik des Mittelalters live erleben. Und noch ein besonderer Tipp: Sobald der erste Schnee fällt können die liebe kleinen Rotznasen im Stallhof die kurfürstliche Kutschenauffahrt herunter rodeln - Weihnachtsmarkt mit Rodelspaß! 


ZÁMEK MORITZBURG - Adventní trh u zámku a Popelka

Zámek Moritzburg u Drážďan © Schloss Moritzburg, Gabriele Hilsky

Také zámek Moritzburg pořádá o 3. adventním víkendu malý ale krásný vánoční trh na zámeckém ostrově, přímo na terase před kulisami pohádkového barokního zámku. Útulnou atmosféru tu vytvoří pódiový program, svařené víno a pravý grilovaný bratwurst. Za návštěvu stojí také návštěva populární zimní výstavy "Tři oříšky pro Popelku" celé v češtině, a to již od 18. listopadu. Výstava odhalí tajemství a dosud neznámé příběhy ze zákulisí nejoblíbenější filmové pohádky.

KDY: 16.–17.12.2017 | 10:00 - 17:00

KDE: Barockschloss Moritzburg, 01468 Moritzburg

Více informací na DRAZDANY.info

DE: Auch Schloss Moritzburg veranstaltet wieder am 3. Adventswochenende einen kleinen aber feinen Weihnachtsmarkt auf der Schlossinsel – direkt auf der Terrasse vor der Kulisse des märchenhaften Barockschlosses. Hier sorgen ein weihnachtliches Bühnenprogramm, Glühwein und Bratwurst für eine anheimelnde Atmosphäre. Dabei bietet sich auch ein Besuch der beliebten Winterausstellung „Drei Haselnüsse für Aschenbrödel“ an. Schloss Moritzburg verwandelt sich ab 18. November wieder in die zauberhafte Märchenkulisse. Dabei werden Geheimnisse und noch unentdeckte Hintergrundgeschichten über den Film und das Märchen gelüftet.


VINAŘSTVÍ SCHLOSS WACKERBARTH - Manufakturní adventní trh a české prohlídky vinařství

Na zámku Wackerbarth se o víkendu 16.–17.12.2017 pořádá unikátní vánoční trh „Manufakturenmarkt“ s více než čtyřiceti stánky saských uměleckých řemeslníků a manufaktur. Hosté se tu mohou kochat umnými exkluzivními výtvory tradičních saských řemesel. Vánoční trh se za minulá léta stal oblíbeným cílem příznivců ekoproduktů a designových ušlechtilých předmětů i všech, kteří hledají osobité a netradiční vánoční dárky. Součástí trhu je i kreativní dílnička pro děti. Vstupné na trh 5 €, děti do 16 let zdarma. | Vinařství Zámek Wackerbarth nabízí rovněž každodenní prohlídky s ochutnávkou tří vín či sektů za 12 € včetně audioguidu v češtině, angličtině či ruštině. Děti ochutnávají hroznovou šťávu: 7-12 let 6 €, do 6 let zdarma.

KDY: 16.–17.12.2017 | sobota 10–19 h, neděle 10–18 h

KDE: Sächsisches Staatsweingut GmbH, Schloss Wackerbarth, Wackerbarthstraße 1, 01445 Radebeul

Více informací na DRAZDANY.info

DE: Auf Schloss Wackerbarth findet am Wochenende 16.–17.12.2017 ein besonderer Weihnachtsmarkt statt, der „Manufakturenmarkt“, mit mehr als 40 Ständen sächsischer Kunsthandwerker und Manufakturen. Die Besucher erwarten exklusive und kunstvolle Produkte sächsischen Handwerks. Der Weihnachtsmarkt ist ein beliebtes Ziel von Fans ökologischer und erlesener Designgegenstände. Man findet pfiffige und hochwertige Geschenkideen. Kinder können in der eigens für sie eingerichteten Weihnachtswerkstatt individuelle Geschenke basteln. Eintritt 5 €, bis 16 Jahre kostenfrei. | Das Weingut Schloss Wackerbarth bietet tägliche Führungen an, mit Dreier Wein- oder Sektprobe für 12 € inkl. tchechischer, englischer oder russischer Audioguide. Kinder kosten Traubensaft: 7-12 Jahre 6 €, bis 6 Jahre kostenlos.


ZÁMEK WEESENSTEIN: Vánoční trh o prvním adventním víkendu a výstava v češtině

Weesensteinský adventní trh se rozzáří odpoledne, hned o prvním adventním víkendu. Jde o tradiční vánoční trh na romanticky nasvícených zámeckých nádvořích a s adventními koncerty v zámecké kapli. Vánoční trh má zhruba 30 stánků a milý kulturní program s kostýmovanými umělci a kejklíři. Výstavy jsou otevřené i v době konání vánočního trhu. Odpoledne se v zámecké kapli koná adventní varhanní koncert. | Zámek je otevřený každý den kromě pondělí. Všechny výstavy na zámku Weesenstein mají české texty, k dispozici je  český audioguide pro dospělé a speciální audioguide pro děti. V podkroví zámku se od soboty 28.10.2017 do neděle 4.3.2018 koná výstava nazvaná "Všechno má svůj čas" o odlišnostech českých a saských přechodových oslav během lidského života. Výsledek společného projektu EU »Šlechtické poklady – Radost ze sbírání v Sasku a Čechách (2016-2018)« s Děčínským zámkem.

KDY: 02.–03.12.2017 14–19 hodin

KDE: Schloss Weesenstein

Více informací na DRAZDANY.info

DE: Weesenstein lädt an den Nachmittagen des 1. Adventswochenendes zu romantischem Markttreiben ein. Ein klassischer Weihnachtsmarkt mit schön beleuchteten Innenhöfen und Adventskonzerten in der Schlosskirche. Etwa 30 Stände und ein beschaulisches Kulturprogramm mit kostümierten Künstlern und Gauklern. Das Schloss und seine Ausstellungen sind auch während des Marktes geöffnet. Am Nachmittag findet in der Schlosskirche ein Adventskonzert statt. | Schloss Weesenstein ist außer Montag täglich geöffnet. Alle Ausstellungen haben tschechische Texte, zu Verfügung steht auch tschechischer Audioguide, sogar auch in einer Version für Kinder. Auf dem Dachboden des Schlosses läuft von Samstag, den 28.10.2017 bis Sonntag, 04.03.2018 die Ausstellung "Jegliches hat seine Zeit" über Feste und Bräuche in Sachsen und Böhmen. Die Ausstellung ist das Ergebnis eines gemeinsamen EU-Projektes »Adelsschätze« der Schlösser Weesenstein und Děčín.


SASKO - vánoční a adventní trhy na hradech a zámcích

Vůně pražených mandlí a svařeného vína láká návštěvníky i na další vánočně zdobená nádvoří hradů a zámků. U malých stánků a obchůdků se herci předvádějí staré vánoční tradice a řemeslníci předvádějí své umění a řemesla. Další informace o vánočních trzích na saských hradech a zámcích naleznete v kalendáři událostí na www.schloesserland-sachsen.de.

Hrad Scharfenstein »Anno 1900«

»Scharfensteiner Adventszauber« malý vánoční trh u hradu. Vystoupení dechových kapel. Možnost navštívit i stálé výstavy na hradě (mj. výstava krušnohorských vánočních ozdob a hraček).

KDY: 02.–03.12.2017, 09.–10.12.2017 | 12:00 - 19:00

KDE: Burg Scharfenstein

www.drazdany.info/scharfenstein (CZ)

Drážďany - adventní jízdy parkovou železnicí

Adventní jízdy na malé železnici »Parkeisenbahn«

KDY: 02.–03.12.2017 | 10:00 - 16:00

KDE: Velká zahrada Großer Garten Dresden & Dresdner Parkeisenbahn

www.drazdany.info/mala-zeleznice (CZ)

Zámek Hartenfels

Adventní trh na zámku.

KDY: 03.–04.12.2017

KDE: Schloss Hartenfels

www.drazdany.info/hartenfels (CZ)

Lázně Bad Elster

»Adventfest« Vánoční trh v areálu lázní Bad Elster

KDY: 09.–10.12.2017 | 10:00 - 18:00 Uhr

KDE: Königliche Anlagen Bad Elster

www.drazdany.info/bad-elster (CZ)

Zámek Colditz

»Colditzer Schlossweihnacht« kultura a tradice v celém zámku | vhodné zejména pro děti

KDY: 09.–10.12.2017 | 14:00 - 18:00

KDE: Schloss Colditz

www.drazdany.info/colditz (CZ)

Park knížete Pücklera v Bad Muskau

»Schlossweihnacht« vánoční trh na dvoře zámku uprostřed zámeckého parku | vystoupení sboru i dechové skupiny | bohatý program pro děti | na závěr kolem 19:45 h společné zpívání

KDY: 09.12.2017 | 15:00 - 20:00

KDE: Fürst-Pückler-Park Bad Muskau

www.drazdany.info/bad-muskau (CZ)

Zámek Rammenau


Advent na barokním zámku »Nikolausmanufaktur«

KDY: 10.12.2017 | 11:00 - 17:00

KDE: Barockschloss Rammenau

www.drazdany.info/rammenau (CZ)

Zámek Lauenstein

KDY: 17.12.2017, od 14.00

KDE: Schloss Lauenstein

www.drazdany.info/lauenstein (CZ)

Barokní zahrada Zabeltitz

»Palaisweihnacht« Svařené víno v kulisách barokní zahrady a paláce

KDY: 17.12.2017 | 11:00 - 18:00

KDE: Barockgarten Zabeltitz

www.drazdany.info/zabeltitz (CZ)


ODKAZY

🎄 SASKO: vánoční trhy na hradech a zámcích www.drazdany.info/sasko-zamecke-vanoce

KALENDÁŘ AKCÍ www.drazdany.info/kalendar

CESTA DO SASKA www.drazdany.info/FAQ

NEWSLETTER www.drazdany.info/telegram


VYDAVATEL ADVENTNÍHO ZPRAVODAJE

Susanne Arens (dříve Gertoberens) • Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing Drážďany • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) www.facebook.com/drazdany.net | www.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany


NEPOSÍLAT?

V případě, že naše zprávy nechcete dostávat, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT".

Naším cílem je zasílat informace pouze lidem, kteří o ně mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud nás doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše zprávy stojí.