Míšeň je jedním z nejkrásnějších měst Saského Polabí © Tourismusverband Sächsisches Elbland e.V.

Poznejte další fascinující část Saského Polabí (Sächsisches Elbland), kulturního a rekreačního regionu, který se rozprostírá od Drážďan, přes Míšeň až po Tourgau. 850letá vinařská tradice, památky a kulturní bohatství saských knížat, kolébka evropské výroby porcelánu i stopy reformace spojené s malebnou krajinou kolem řeky Labe, bujnými smíšenými lesy a rozlehlými vřesovišti a rybníkářskými oblastmi slibují hodnotnou dovolenou pro příznivce cyklistiky i turistiky.

MÍŠEŇ: Vánoční trh v historickém centru města | 25.11.–24.12.2016 | 01.12.–24.12.2017

Malebný vánoční trh před starou radnicí v historickém centru města Míšeň trvá až do ledna © Daniel Bahrmann

Středověké náměstí »Markt« v Míšni bude od 01.12. do 24.12.2017 kouzelnou kulisou pro jeden z nejkrásnějších vánočních trhů ve středním Německu. Ve třech desítkách slavnostně vyzdobených vánočních stánků nabízejí prodejci své láskyplně vyrobené zboží. K nakupování dárků svádí řezbářské zboží z Krušných hor, vánoční ozdoby, švestkový kominíček »Pflaumentoffel«, keramika a mnoho dalšího. Za vidění také stojí velká vánoční výstava městského muzea (Stadtmuseum) v prostorách bývalého míšeňského františkánského klášterního kostela.

Více informací


MÍŠEŇ: Dny otevřených dveří míšeňské porcelánky | 21.–22.04.2017

Den otevřených dveří v míšeňské porcelánce. © Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

Míšeňská porcelánka MEISSEN zve ve dnech 21. a 22. dubna 2017 k nahlédnutí "za kulisy" výrobního procesu a na pracovní místa zkušených designérů a malířů, pod jejichž rukama vzniká řemeslně dokonalý míšeňský porcelán se světově známou značkou Meissener Porzellan®. V archivu forem je okolo 700 000 modelů z 300leté historie míšeňské porcelánky. Ke dni otevřených dveří tu najdete na světě největší výběr produktů značky MEISSEN®. V den otevřených dveří bude v areálu porcelánky zřízen speciální tovární prodej tzv. outlet. Současně můžete po zaplacení vstupného navštívit i zdejší muzeum porcelánu s audioprůvodcem ve 14 jazycích, také v češtině.

Více informací


RADEBEUL U DRÁŽĎAN: Westernový festival Karla Maye | 26.–28.05.2017

Na festival Karla Maye do Radebeulu přijíždějí nadšenci westernové kultury z celého světa © André Wirsig

POZOR: AKTUALIZOVANÝ ČLÁNEK S PROGRAMEM NAJDETE NA www.drazdany.info/festival-karla-maye

Od 26. do 28. května 2017 se uskuteční každoroční festival Karla Maye. Na tři dny se promění údolí Lößnitzgrund u Radebeulu v krajinu Divokého západu jako v příbězích Old Shatterhanda a jeho rudého bratra Vinnetou, jak je známe z příběhů Karla Maye. Úzkokolejka Lößnitzgrundbahn jezdí o víkendu jako „Santa-Fé-Express“ a bude pravidelně "přepadena", zatímco děti mohou rýžovat zlato z potoka Lößnitzbach. Slavnosti vyvrcholí nedělní jezdeckou přehlídkou tzv. "Sternreiterparade" s 200 jezdci z celého Německa i ze zahraničí. Každý rok slavnosti přitáhnou kolem 30 000 návštěvníků.

Více informací


SASKÉ POLABÍ (ELBLAND): Dny otevřených vinařství podél Saské vinařské stezky | 26.–27.08.2017

Dny otevřených vinařství v Saském Polabí © Tourismusverband Sächsisches Elbland, Rainer Weisflog

Dne 26. a 27. srpna 2017 otevře své brány více jak 40 vinařství, výrobců vína a malých soukromých sezónních hospůdek podél tzv. Saské vinařské cesty resp. Sächsische Weinstraße. Milovníci i znalci vína dostanou na více než 50 místech po obou stranách Labe příležitost dozvědět se zajímavosti o práci saských vinařů. Všechna zúčastněná vinařství nabízí návštěvníkům ochutnávku tří vín (sklenky po 1 dcl)  za jednotnou cenu 7 euro, jakož i další regionální kulinářské dobroty. K dispozici bude i zvláštní autobusová doprava. Leták s kompletním programem a jízdním řádem pendlujících autobusů bude k dispozici od března 2017 ke stažení na webu www.elbland.de/progamm-offenes-weingut  (DE).

Více informací


MORITZBURG: přehlídka plemenných hřebců | neděle 03.09.2017 | sobota 09.09.2017 | neděle 17.09.2017

V moritzburském hřebčíně je přibližně 100 hřebců. © Kulturlandschaft Moritzburg, Brit Placzek

O prvních třech víkendech v září (neděle 03., sobota 09., neděle 17.09.2017) se koná v Moritzburku u Drážďan každoroční přehlídka plemenných hřebců tzv "Hengstparade". Očekává se opět přes 20 000 návštěvníků. Čtyřhodinová přehlídka nejkrásnějších saských hřebců není jen pro lidi z oboru, ale i pro všechny, kteří mají rádi koně. Tribuny nabízí více jak 5 400 míst k sezení. V bohatém programu se každoročně představí okolo 100 plemeníků ze Zemského hřebčína. Předvedou dynamické a historické scény. Přehlídku tradičně uzavírá historický dostavník se šestnáctispřežím. Výlet je možné zkombinovat s návštěvou zámku Moritzburg (www.drazdany.info/moritzburg CZ).

Více informací


Více informací


ZÁMEK MORITZBURG: Popelka na zámku Moritzburg. Výstava celá v češtině! | 18.11.2017–25.02.2018

Už je čas – Popelka láká na zámek Moritzburg. Od 18. listopadu 2017 do 25. února 2018 je otevřena pohádková výstava „Tři oříšky pro Popelku“ na autentickém místě, kde se kultovní film z roku 1973 natáčel. Pro mnoho velkých i malých princezen a pohádkových princů je návštěva vánočním a zimním rituálem. Výstava o Popelce se tu totiž letos koná už po sedmé. Letošní novinkou je nově koncipovaná závěrečná komnata, která je věnována romantické lásce. Novinkou na barokním zámku je letos rovněž znovu otevřený Kamenný sál (Steinsaal) se sbírkou loveckých trofejí.

Více informací