Informace pro cestovní kanceláře – Zajímavé termíny 2016/2017 v Drážďanech a Sasku

Dobrý den,

Drážďany navštíví každý rok kolem deseti miliónů turistů. Město má i v roce 2016/2017 opravdu co nabídnout. Aktuální informace o parkování autobusů najdete na www.drazdany.info/parkovani-autobusu. Informace určené cestovním kancelářím vypravujícím zájezdové skupiny shromažďujeme na www.ddin.cz/cestovky. Informace k Vánocům a vánočním trhům naleznete na www.drazdany.info/vanoce. Máte-li jakékoliv další otázky týkající se Drážďan a Saska, neváhejte nás kontaktovat.

NOVINKA - DRÁŽĎANSKÝ TELEGRAM
--
Od ledna 2017 budeme rozesílat bezplatný měsíční zpravodaj s aktuálními informacemi z Drážďan a Saska, který jsme nazvali "Drážďanský telegram". Máte-li o něj zájem, přihlaste se prosím na www.drazdany.info/telegram.

Fotografie k propagačním účelům najdete na https://goo.gl/photos/BvMj8Jhva5iUqicH9 (prosím, uvádějte u nich jméno fotografa a copyright, jak je uvedeno v popiskách. Děkujeme).

Fotografie k propagačním účelům na Google Photos

Najdete nás také na drazdany.info a na sociálních sítích Twitter a Facebook.

Pěkný den Vám z Drážďan přeje
Susanne Arens a Pavla Kopecká


Susanne Arens (dříve Gertoberens) •  Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing Drážďany • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 | D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) | www.facebook.com/drazdany.netwww.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany


DRÁŽĎANY: přehled akcí v roce 2016/2017

Kromě velkolepých městských slavností, prvomájové přehlídky parníků, dixielandového festivalu a muzejní noci budou v Drážďanech v roce 2017 k vidění nové světové výstavy. Po rekonstrukci se znovu otvírá budova Kulturpalast a v centru přibude celý nový kulturní areál v historické elektrárně "Kraftwerk Mitte". Nejdůležitější drážďanské události roku 2017 Vám představíme v následujícím článku...

Celý článek na DRAZDANY.info


STÁTNÍ UMĚLECKÉ SBÍRKY DRÁŽĎANY: přehled akcí v roce 2017

Drážďanské umělecké sbírky patří mezi nejvýznamnější a nejstarší muzeální instituce na světě. Její kořeny spočívají v tzv. kunstkomoře, což byla sbírka saských kurfiřtů z 16. století, která je dodnes uchovávána v Rezidenčním zámku.

Celý článek na DRAZDANY.info


VÝSTAVIŠTĚ DRÁŽĎANY: Velikonoční veletrh »DRESDNER OSTERN« s výstavou orchidejí | 23.–26.03.2017

Veletrh »Dresdner Ostern« na drážďanském výstavišti © MESSE DRESDEN

Jarní veletrh DRESDNER OSTERN, největší a nejoblíbenější veletrh v Drážďanech, zve tradičně krátce před Velikonocemi, od 23.–26. března 2017 na výstaviště MESSE DRESDEN. Pestrá škála nabídek z oblasti zahrady, zvířat, řemesel, rodiny a volného času spolu s jarním trhem dýchnou na návštěvníky jarní náladu. Na výstavišti bude zastoupeno na 350 vystavovatelů. Veletrh DRESDNER OSTERN otevře již po 24. své brány a návštěvníci mohou nakoupit na novou sezónu.

Celý článek na DRAZDANY.info


SASKÉ POLABÍ | ELBLAND: přehled akcí v roce 2017

Míšeň je jedním z nejkrásnějších měst Saského Polabí © Tourismusverband Sächsisches Elbland e.V.

Poznejte další fascinující část Saského Polabí (Sächsisches Elbland), kulturního a rekreačního regionu, který se rozprostírá od Drážďan, přes Míšeň až po Tourgau. 850letá vinařská tradice, památky a kulturní bohatství saských knížat, kolébka evropské výroby porcelánu i stopy reformace spojené s malebnou krajinou kolem řeky Labe, bujnými smíšenými lesy a rozlehlými vřesovišti a rybníkářskými oblastmi slibují hodnotnou dovolenou pro příznivce cyklistiky i turistiky.

Celý článek na DRAZDANY.info


ALBRECHTSBURG MÍŠEŇ: Stálá výstava s českým audioprůvodcem | Světec Benno - mimořádná výstava | 12.5.–5.11.2017

Zámek Albrechtsburg © Schlösserland Sachsen

Míšeňský Albrechtsburg je nejstarší zámecká stavba v Německu. Zámek Albrechtsburg se pyšní ještě dalším významným prvnestvím. August Silný zde založil první evropskou porcelánku. Těmto tématům je věnována multimediální a inovativní stálá výstava „Trendsetter seit 1471“ ("Udáváme trend od roku 1471"), pro níž je k dispozici český audioprůvodce. Je možné rovněž objednat prohlídku zámku s českým průvodcem.

Celý článek na DRAZDANY.info


INFORMAČNÍ A NÁVŠTĚVNICKÉ STŘEDISKO NÁRODNÍHO PARKU SASKÉ ŠVÝCARSKO: Nabídky pro skupiny na rok 2016/17 v češtině

Centrum Národního parku Saské Švýcarsko © Nabídky pro skupiny na rok 2016 © NationalparkZentrum

Výstava věnovaná světu zvířat, rostlin a historii krajiny Labských pískovců a Národního parku Saské Švýcarsko. S modely, které se zde nachází, si lze doslova "vyhrát". Mají tu dokonce opravdové mraveniště či úplně tmavou místnost simulující bujarý noční život zvířectva ve volné přírodě. Expozice zabírá všechna tři patra budovy střediska Národního parku v Bad Schandau. Zabaví se tu malí i velcí milovníci přírody. Texty k výstavě, popisky exponátů a filmy jsou v češtině i v němčině. Skupinové prohlídky jsou taktéž v češtině, vedené přímo českými průvodci.

Celý článek na DRAZDANY.info


LIPSKO: přehled akcí 2016/2017

Kam se vypravit v době adventu v Lipsku a okolí? A kam vyrazit po Vánocích? Designfestival, setkání historických spolků k výročí Bitvy národů, či Dny otevřených ateliérů v historické přádelně Baumwollspinnerei, to jsou jen některé z cílů, které se vyplatí v Lipsku v roce 2017 navštívit...

Celý článek na DRAZDANY.info


KALENDÁŘ AKCÍ

Seznam akcí na DRAZDANY.info


Seznam saských zařízení poskytujících služby i v češtině

Seznam najdete na DRAZDANY.info


NEPOSÍLAT?

Naším cílem je zasílat informace pouze cestovním kancelářím a autobusovým dopravcům, kteří o ně mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud jej tedy například doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše informace stojí.

V případě, že o danou tematiku nemáte zájem, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT".

Naopak v případě, že se o Sasko a Drážďany zajímáte, můžete nás kdykoliv kontaktovat. Kontaktní údaje najdete v úvodu tohoto e-mailu. K odběru zpravodaje pro rok 2017 se můžete přihlásit na www.drazdany.info/telegram.