Barokní a internacionální vánoční trh »Augustusmarkt« na pravém břehu Labe ve čtvrti Neustadt © ZZDD.de

Z vánočního trhu Štrýclmarkt se můžete vydat na příjemnou pěší procházku na drážďanský vánoční trh kurfiřta Augusta Silného, který na jeho počest dostal jméno Augustusmarkt. Vydáte-li se z tradičního vánočního trhu Štrýclmarkt na zhruba půlhodinovou procházku na pravou stranu Labe do barokní čtvrti Neustadt, přijdete na internacionální vánoční trh Augustusmarkt. Momentálně je most Augustusbrücke kvůli stavebním pracem uzavřen pro motorová vozidla, pro pěší však volně průchozí.

Augustusmarkt se rozprostírá mezi Zlatým jezdcem a náměstím Gomondai-Platz. Jeho středem je „modrý strom“, který spolu s osvětlenými pagodami udává trhu jeho typický vzhled. Více než sto stánků láká svou mezinárodní nabídkou. Trh je inspirován legendární barokní slavností zvanou »Zeithainer Lustlager« (v překladu »Zeithainský tábor radosti a rozkoše«), na níž nechal nejznámější saský kurfiřt August Silný v roce 1730 upéct onu slavnou první obří štolu. Zeithainská slavnost se konala ve velkých stanech, jejichž novodobá obdoba nyní patří k hlavním znakům barokem inspirovaného trhu Augustusmarkt.

Augustusmarkt má na mapce číslo 8

»Augustusmarkt« - ve čtvrti Neustadt (8) - Internacionální vánoční trh u zlaté sochy Augusta Silného a v ulici Hauptstrasse

KDE: ve čtvrti Neustadt u zlaté sochy Augusta Silného (Neustädter Markt) a v ulici Hauptstraße

KDY: 30.11.–23.12.2017 | 11–21 h

www.augustusmarkt.de/site/cz (DE) | www.drazdany.info/augustusmarkt (CZ)

Drážďany se pyšní pestrou paletou různorodých vánočních trhů. Najdete tu romantiku i labužnický ráj. Každý rok koncem listopadu začíná na náměstí Altmarkt nejznámější drážďanský vánoční trh Štrýclmarkt, který se na tomto místě konal poprvé již roku 1434.

Z adresy:: Do:

DE: Weihnachtsmarkt Augustusmarkt, Barockviertel Neustadt, Goldener Reiter

Nový vánoční trh „Augustusmarkt“ na pravém břehu Labe ve čtvrti Neustadt © ZZDD.de