Vytisknout
Kategorie: Infobox

Nejpohodlněji se dostanete na drážďanské vánoční trhy vlakem či autobusem © DRAZDANY.info

Velmi pohodlný způsob dopravy na vánoční trhy může být příjezd vlakem či autobusem. Na regionální příhraniční dopravu i na městskou dopravu v Drážďanech platí přeshraniční síťová jízdenka Labe-Elbe pro jednu nebo pro pět osob. Tato jízdenka platí i na speciální adventní vlaky, které jezdí o adventních víkendech z Ústí nad Labem a Děčína do Drážďan a zpět. speciální adventní vlaky. Další možnosti příjezdu vlakem a autobusem a pěší vzálenosti k náměstí Theaterplatz se dozvíte v následujícím textu.

Příjezd vlakem

Drážďany mají spojení se všemi významnými německými a evropskými městy. Navíc je město připojeno k mezinárodní síti IC, ICE a EC.

Z hlavního nádraží na náměstí Theaterplatz:

Pěšky

Tramvají

Z nádraží Dresden Neustadt:

Pěšky

Tramvají

Z nádraží Dresden Mitte

Pěšky

Tramvají

Více informací na www.drazdany.info/vlaky


Příjezd autobusem

Do Drážďan jezdí mnoho národních i mezinárodních linek. Město je díky tomu dobře dostupné ze všech směrů. Autobusy staví v ulici Bayrische Straße hned vedle vlakového nádraží. Jsou zde také servisní kanceláře autobusových dopravců. Na vánoční trh Striezelmarkt stačí projít halou hlavního vlakového nádraží a dále stejně jako po příjezdu vlakem.

Seznam autobusových dopravců viz www.drazdany.info/levne-do-drazdan


Informace o MHD v Drážďanech

Informace o městské hromadné dopravě najdete na naší stránce www.drazdany.info/mhd. Na městskou hromadnou dopravu platí přeshraniční jízdenka Labe-Elbe.


Vánoční trhy - přehled dopravních informacíPlánek dopravní situace | Příjezd vlakem nebo autobusem | TIP NA PARKOVÁNÍ ZDARMA: P+R Messe Dresden | Další bezplatná parkoviště P+R | Placená parkoviště | Zájezdové autobusy o adventu | Vánoční trhy v Drážďanech